Jak my rozwiążemy twój problem protetyczny w naszej klinice?

W naszej klinice każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie, zwracając uwagę zarówno na estetykę, jak i funkcjonalność planowanej odbudowy lub uzupełnienia protetycznego. Leczenie protetyczne poprzedza szczegółowa, drobiazgowa diagnostyka obejmująca niezbędne badania RTG, tomografii komputerowej, badanie kliniczne, konsultacje specjalistyczne oraz wnikliwa analiza potrzeb i oczekiwań pacjenta. Dopiero po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych badań i informacji, wspólnie z Pacjentem decydujemy o rodzaju odbudowy protetycznej.

Naszym nadrzędnym celem jest pełna, długoterminowa satysfakcja Pacjenta. Aby go osiągnąć, leczenie musi być przeprowadzone kompleksowo i odpowiadać na wszystkie potrzeby pojawiające się w danym, konkretnym przypadku. Niezmiernie istotna jest również jakość samych prac protetycznych. Nasza klinika od lat współpracuje z najlepszymi laboratoriami dentystycznymi w Polsce. Gwarantuje to stałą, przewidywalną, najwyższą jakość uzyskiwanych produktów, a także niezmiennie wysoką jakość materiałów, z których są one wytwarzane.

dentique-protetyka-png

Wykonując u Pacjenta licówki porcelanowe zaczynamy zawsze od diagnostyki RVG i badania klinicznego, następnie analizujemy warunki zgryzowe i kontakty międzyzębowe.

dentique-licówki-png

Później nasze higienistki profesjonalnie oczyszczają zęby, usuwając kamień nazębny oraz wszelkie osady i przebarwienia. Następuje preparacja zębów, przygotowywanych pod licówki. Wykonujemy ją wyłącznie w zakresie szkliwa, zwykle na głębokość ok. 0,4-0,6 mm. Ponieważ nie jest ona zbyt agresywna, zęby pokrywane licówkami nie muszą być leczone endodontycznie (kanałowo) i pozostają żywe!

dentique-licówki-png

Wspólnie z Pacjentem dobieramy kolor licówek i ustalamy ewentualne kształty i ustawienie poszczególnych zębów.

dentique-licówki-png

Pobieramy wycisk i rejestrujemy warunki zgryzowe, lub wykonujemy skanowanie wewnątrzustne. Zęby zabezpieczamy specjalnym preparatem łagodzącym skutki preparacji, który wzmacnia tkanki twarde, a następnie instalujemy licówki tymczasowe.

dentique-licówki-png

Dane wysyłamy do laboratorium protetycznego, w którym technik ręcznie wykonuje każdą, pojedynczą licówkę, nadając jej pożądany kształt, kolor, oraz indywidualną charakteryzację zgodną z otrzymaną z gabinetu dokumentacją.

dentique-licówki-png

Ostatnim etapem jest zacementowanie, czyli trwałe przyklejenie licówek do zębów, polerowanie i ostateczne wykończenie nowego uśmiechu. Zaletą tego rozwiązania jest bardzo szybko osiągnięty, spektakularny efekt, a także możliwość korekty zarówno kształtu, koloru, jak i ustawienia zębów w łuku.

W DentiQue stosujemy wyłącznie korony i mosty wytwarzane w komputerowej technologii CAD – CAM.

dentique-protetyka-png

W przypadku klasycznych prac protetycznych – koron i mostów na zębach własnych pacjenta zaczynamy od dokładnej diagnostyki, czyli sprawdzenia zębów, na których ma być zamocowana planowana odbudowa. Jeżeli zachodzi taka potrzeba ząb lub zęby są leczone endodontycznie (kanałowo), a następnie wzmacniane wkładami z włókna szklanego i odbudowywane.

dentique-protetyka-png

Pobieramy wycisk lub skan wewnątrzustny, czyli robimy kopię (odbitkę) warunków występujących w jamie ustnej pacjenta, dobieramy kolor korony lub mostu, rejestrujemy kontakty zgryzowe, i wszystkie te informacje wysyłamy do pracowni protetycznej.

dentique-protetyka-png

Następnie ząb/zęby są szlifowane, a ich wielkość musi zostać zmniejszona tak, aby zrobić miejsce na przyszłą koronę lub most.

dentique-protetyka-png

 Oszlifowany ząb lub zęby, na czas wytwarzania pracy protetycznej, zabezpieczamy koroną lub mostem tymczasowym. To sprawia, że Pacjent może normalnie funkcjonować (i wyglądać), czekając na właściwą pracę protetyczną.

dentique-protetyka-png

Ostatnim etapem jest zacementowanie (przyklejenie) na stałe, otrzymanej z pracowni korony lub mostu i ostateczne dostosowanie jej do warunków zgryzowych Pacjenta.

Prace protetyczne oparte na implantach zębowych są najbardziej zaawansowaną formą uzupełnienia protetycznego. Wymagają one jeszcze dokładniejszej diagnostyki niż klasyczna protetyka oraz dłuższego czasu potrzebnego do przeprowadzenia leczenia.

dentique-protetyka-png

Leczenie rozpoczyna się od badania klinicznego przeprowadzanego przez lekarza implantologa oraz badań obrazowych włączając tomografię komputerową, oraz zdjęcia RVG.

dentique-protetyka-png

Następnie bardzo dokładnie planowane i projektowane jest przyszłe leczenie, po to, aby osiągnięte efekty były przewidywalne i zgodne z początkowymi założeniami.

dentique-protetyka-png

Kolejnym etapem jest implantacja, czyli umieszczenie w wyrostku zębodołowym nowego, tytanowego korzenia w miejscu brakującego zęba – wprowadzenie implantu zębowego, do którego w późniejszym czasie zostanie przykręcona praca protetyczna. W sprzyjających warunkach pierwsza, czasami tymczasowa, praca protetyczna może zostać zainstalowana na implancie, natychmiast po jego wprowadzeniu do kości. W przypadku trudniejszych warunków, odbudowa protetyczna wymaga uprzedniego wgojenia implantu do kości czyli jego integracji. Proces ten, w zależności od lokalizacji i warunków początkowych, trwa od 3 do nawet 12 miesięcy.

dentique-protetyka-png

W czasie integracji implantu z kością Pacjent jest zaopatrzony tymczasowym uzupełnieniem protetycznym, pozwalającym mu normalnie funkcjonować. Po tym okresie następuje tzw. odsłonięcie implantu i instalacja śruby gojącej, która odpowiednio kształtuje dziąsło przygotowując go do przyjęcia korony protetycznej.

dentique-protetyka-png

Następnie pobierany jest wycisk lub przeprowadzane jest skanowanie wewnątrzustne i rejestrowane są warunki zgryzowe, ustalany jest kolor i kształt zęba/zębów, aby później móc przekazać te dane do laboratorium protetycznego. W pracowni, technik, używając najwyższej jakości, oryginalnych, komponentów i materiałów wytwarza koronę lub most protetyczny, który idealnie odtwarza brakujące zęby.

dentique-protetyka-png

Ostatnim etapem jest instalacja gotowej pracy protetycznej i ewentualne dostosowanie jej w jamie ustnej.

Każde leczenie protetyczne oparte na implantach zębowych musi być poprzedzone konsultacją, w czasie której dokonuje się oceny możliwości, oraz analizuje dostępne opcje w/w leczenia, pomagając Pacjentowi wybrać tę, która najbardziej odpowiada jego potrzebom i oczekiwaniom.

dentique-protetyka-png

Wykonanie protez zębowych jest dosyć złożonym, wieloetapowym procesem, w który zaangażowany jest pacjent, lekarz oraz technik dentystyczny. Leczenie rozpoczyna wnikliwa diagnostyka i analiza warunków zgryzowych oraz potrzeb i oczekiwań Pacjenta.

dentique-protetyka-png

Następnie przygotowujemy podłoże protetyczne, czyli wykonujemy wszystkie potrzebne prace wstępne. Leczymy zachowawczo zęby tego wymagające, wykonujemy niezbędne ekstrakcje, profesjonalnie oczyszczamy zęby.

dentique-protetyka-png

Kolejnym etapem jest pobranie wycisków i rejestracja warunków zgryzowych oraz zaprojektowanie przyszłej protezy, koloru, kształtu i ustawienia zębów. Zarejestrowane dane zostają przekazane do pracowni protetycznej, w której następuje proces wytwarzania protezy.

dentique-protetyka-png

Tworzona proteza jest kilkukrotnie mierzona i sprawdzana w ustach Pacjenta, tak aby ostateczna praca zapewniała komfortowe użytkowanie i spełniała oczekiwaną funkcjonalność i estetykę.

dentique-protetyka-png

Gotowa proteza początkowo wymaga korekty i dostosowania do warunków zgryzowych, a w późniejszym okresie podlega okresowej kontroli.

Profesjonalne rozwiązywanie problemów!